Głos można oddać za pomocą kliknięcia przycisku „Polub”.
PERŁA KULTURY 2022
RA-PK-28
PRUSZKOWSKI - RASZYN
FORMY GŁOSOWANIA
18 listopada 2022 na boisku Szkoły Podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie (ul. Szkolna 2) odbyło się odsłonięcie muralu „Iga Świątek – dziewczyna z Raszyna”.
Stowarzyszenie Projekt Raszyn w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną ubrało w projekt pomysł dwóch lokalnych liderów – Prezesa Zarządu Klubu Sportowego Raszyn i Przewodniczącego Rady Gminy Raszyn. Owocem współpracy jest dynamiczna forma street art na ścianach raszyńskiej szkoły podstawowej w małej podwarszawskiej miejscowości, z której pochodzi tenisowa mistrzyni, gdzie wszyscy Jej kibicują i są z Niej dumni. Mural powstał przy akceptacji tenisistki oraz władz Gminy Raszyn i dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Cypriana Godebskiego w Raszynie (gospodarza uroczystości).
Atrakcyjny przekaz wizualny, skierowany głównie do młodzieży propaguje ideę aktywnego trybu życia przez wskazanie pozytywnych wzorców. Promuje talenty młodych mieszkańców Mazowsza – regionu, który w sposób szczególny daje młodym ludziom przestrzeń do działania i możliwości samorozwoju. Ma na celu motywowanie do realizacji pasji i marzeń dzięki wytrwałej, mądrej pracy nad sobą.
Autorem wielkoformatowego dzieła jest artysta Dominik Kowalczyk: https://www.facebook.com/INNI.Dominik.Kowalczyk
Uroczystość „Marzenia nie realizują się same, czyli utalentowane Mazowsze – odsłonięcie muralu Iga Świątek – dziewczyna z Raszyna”, sfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. To część projektu, obejmującego również wystawę prac plastycznych Magdaleny Salome – zdolnej, młodej artystki – także pochodzącej z Raszyna i konkurs „Aktywne Mazowsze” dla mieszkańców woj. mazowieckiego na hasło promujące aktywność i życie z pasją.
Stowarzyszenie Projekt Raszyn z Prezeską Dorotą Betko realizuje projekty edukacyjne, historyczne i ekologiczne na terenie gminy Raszyn i poza nią. Jest organizacją, która dzięki swojemu szczeremu zapałowi, zaangażowaniu na rzecz lokalnego dziedzictwa oraz umiejętności współpracy ponad podziałami, łączenia ludzi i skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych, od lat buduje pozytywny wizerunek gminy i regionu, edukuje dzieci i młodzież i skupia mieszkańców wokół wspólnych wartości za pomocą atrakcyjnych narzędzi przekazu.